Frumos castel (din exterior), păcat de doamna de la casa de bilete, care are o lehamite crunta în informarea turiștilor cu privire la durata vizitei și alte amănunte necesare. Te informează ca totul este scris în fata chioșcului, acolo unde sunt o grămadă de afișe cu tot felul de informații pe care ca sa le citești ti-ar lua jumătate din timpul necesar vizitei.
Apoi, sa te ferești să iei bilet daca nu esti extrem de hotărât pentru ca anularea lui duce la întocmirea unui proces verbal care o scoate pe doamna din rutină și nu îți dorești lucrul acesta.
A, și ca un corolar, plimbarea prin curtea edificiului costa 5 lei, chiar și pentru copii, deși marea calitate a acesteia este panorama care se deschide asupra Bucegilor
Comments CANTACUZINO Castle Busteni
Serghei Elena 10 years ago
Frumos castel (din exterior), păcat de doamna de la casa de bilete, care are o lehamite crunta în informarea turiștilor cu privire la durata vizitei și alte amănunte necesare. Te informează ca totul este scris în fata chioșcului, acolo unde sunt o grămadă de afișe cu tot felul de informații pe care ca sa le citești ti-ar lua jumătate din timpul necesar vizitei. Apoi, sa te ferești să iei bilet daca nu esti extrem de hotărât pentru ca anularea lui duce la întocmirea unui proces verbal care o scoate pe doamna din rutină și nu îți dorești lucrul acesta. A, și ca un corolar, plimbarea prin curtea edificiului costa 5 lei, chiar și pentru copii, deși marea calitate a acesteia este panorama care se deschide asupra BucegilorPost a comment